FANTASY PRISME - jednoducho fantastické!

Naspäť01. 09. 2015 Návody

Milí creActívci,

Zoznamujeme vás s úžasnými farbami FANTASY PRISME od značky PEBEO.

Ich aplikácia je priam až neuveriteľne jednoduchá - stačí ich naniesť a nechať pôsobiť. Jednotlivé odtiene sa dajú navzájom miešať, prelínať, dávať do kontrastov... vašej fantázii sa tu medze naozaj nekladú.

Vyrábajú sa v 28 odtieňoch a sú balené po 45 ml.

 

Pomocou špajdle, špáratka, kvapkátka alebo slamky nanesiete farbu na rovný odmastený povrch. Predtým ju nezabudnite poriadne odspodu premiešať (pozor, farba by sa pred použitím nemala pretrepať).

Môže to byť FIMO, CERNIT, drevo, sklo, kov - lôžka a výseky, porcelán, zrkadlo - dá sa to použiť naozaj takmer na čokoľvek...

Aby ste dosiahli naozaj krásny efekt a veľké oká, je potrebné naniesť farbu vo väčšej hrúbke. V prípade že zalievate lôžko, kľudne ho naplňte až po okraj, farba sa počas schnutia stiahne.

Farba úplne vyschne až po 72 hodinách, potom môžete dekorovaný predmet ľubovolne upravovať (zalievať krištáľovou živicou, lakovať - akrylový lak sa neosvedčil, používajte radšej vodou riediteľný :).

Farba začne vytvárať na povrchu kontrastné oká rôznych veľkostí (veĺkosť oka zavisí aj od hrúbky nanesenej farby).

No a vaše výtvory môžu vyzerať aj tak, ako v galérii :) Nájdete tam aj farby PRISME aplikované na výseky, ktoré nájdete tu: http://www.creactive.sk/vyseky/