Náušničky v podobe jabĺk...

Naspäť07. 04. 2016 Návody

Ahojte, môj dnešný návod bude o tom, že jabĺčka sa nemusia pekne vynímať iba na stromoch, ale že môžu pokojne zdobiť aj naše ušká :)

Ak vás už teda nebavia alebo dokonca nudia klasické náušničky, skúste si z komponentov, čo doma máte, vyrobiť napríklad také, ktoré už z prvého pohľadu evokujú niečo dobré a zdravé k zahryznutiu :)

Na zhotovenie náušníc v tvare jabĺk budete potrebovať:

Postup:

Na začiatok vám odporúčam mať akú-takú predstavu o štýle, farbe či veľkosti náušníc. Keď je vaša predstava jasná a všetky potrebné komponenty pripravené, môžete sa smelo pustiť do práce!

Ketlovacie nity mávajú rôznu dĺžku, ktorá sa dá samozrejme veľkosti korálok prispôsobiť, na čo nám fantasticky poslúžia bižutérne kliešte (napr. kombinácia štikacích a ketlovacích v jednom).

Tvar a veľkosť zakončenia na ketlovacom nite sú dôležité nielen kvôli celkovému vzhľadu výsledného jabĺčka, ale aj kvôli veľkosti otvoru v korálke, ktorú na ketlovací nit navliekate. Akonáhle je totiž tento otvor väčší, ketlovací nit ním ľahko prekĺzne, čo znamená, že sa nám na takýto nit korálku nepodarí navliecť tak, aby na ňom držala. Aj v takomto prípade si však vieme veľmi jednoducho pomôcť, a to napr. vhodnou predeľovacou korálkou, ktorá je dostatočne veľká na to, aby ketlovacím nitom prešla a zároveň na ňom i vynikla. Následne na ketlovací nit navlečieme veľkú kruhovú korálku.

Aby lístoček vyzeral na náušničke naozaj pekne a už z prvého pohľadu bolo jasné, že ide o náušnicu v tvare jablka, lístoček je potrebné z vrchnej i spodnej časti zafixovať drobnými predeľovacími korálkami rovnakej veľkosti.

Ketlovací nit v závere upravíme na požadovanú dĺžku a jeho koniec pomocou bižutérnych klieští ohneme do tvaru očka, do ktorého sme ešte predtým navliekli afroháčik alebo mechanickú náušnicu a očko ukotvíme v dierke predeľovacej korálky, aby sme celú náušnicu spevnili. Keby sme tak neurobili, lístoček by nám lietal hore-dole, nedržal by tvar a vo výsledku by náušnička nepôsobila pekne.

Ak chceme náušnice podarovať, pripevníme ich na bižutérnu kartičku, z druhej strany zafixujeme napr. silikónovými zarážkami a zabalíme do vhodného sáčku alebo organzového vrecúška. Na ozvláštnenie k nim môžeme pribaliť malé pierko, ktoré celkový dojem zjemní a skrášli :).

Tak ako aj pri iných postupoch, aj tento je len orientačný, pretože variácií je veľa a fantázií sa medze nekladú.

Prvý typ mojich náušníc pôsobí prírodne a minimalisticky – kombinácia je dreveno-starozlatá,

 

v druhom prípade ide o výraznejší štýl náušníc, nakoľko to robí aj prevedenie a sfarbenie korálok, ktoré svojím vzhľadom oveľa viac pripomína samotné jablko.

Dúfam teda, že som vás aspoň trošku inšpirovala... Držím palce pri výrobe!

  Autor: Nina Fábryová