UMELECKÉ POTREBY

Akvarelová sada pre začiatočníkov PLUS, cca A4

Skladom 8 ks
Kód produktu AQ- SADA3
Farba
Materiál
Rozmery
Výrobca

33,49 € s DPH

Popis produktu

Kresliaca guma - Drawing gum 45 ml

Kresliaca guma alebo maskovacia guma (Drawing gum) sa používa pri maľovaní s akvarelovými farbami, temperami alebo atramentmi, či s technikou airbrush, na zachovanie bielych miest. Maskovacia tekutina sa nanáša štetcom či silikónovými štetcami. Po zaschnutí po nej môžete bez problémov maľovať a po skončení práce ju jednoducho odstrániť. Pred odstránením sa uistite, že je poriadne vyschnutá.

Tip: Aby ste predišli poškodeniu štetcov so štetinami pred prácou s kresliacou gumou umyte štetce v malom množstve saponátu a osušte ho. Štetiny sa obalia saponátom a budú sa po práci lepšie umývať.

Balenie má objem 45 ml.

Štetec t-brush 1008R, guľatý n° 4

Štetec t-brush s bielym jemným a pružným syntetickým vlasom výbornej kvality poteší každého akvarelistu. Jeho veľkou výhodou sú kvalitné štetiny ktoré držia tvar. Štetec má peknú, rovnomernú stopu. Koniec tvorí pevná drevená rúčka s dĺžkou 14 cm a ladným tvarom. Štetec je pri kovovej časti mierne zúžený, pre pohodlný úchop.

Fabriano CP, akvarelový papier, 300 g, 25x35 cm

Akvarelový papier Fabriano Studio Cold Press je za studena lisovaný papier je svojím pomerom ceny a kvality ideálnym riešením nielen pre začiatočníkov, ale aj študentov umeleckých smerov.
Papier nie je lepený na stranách, preto je ho potrebné poriadne zalepiť pred maľovaním.

Tento papier na akvarel je vyrobený zo vzácnej zmesi bavlny (25%) a celulózy, ktorá neobsahuje lignín (lignin free) a je tiež bez obsahu kyselín (acid free). To zaručuje jeho časovú nemennosť.

Papier je vyrobený 100 % z ECF buničiny (bez obsahu chlóru - Elemental Chlorine Free), s certifikátom FSC®. Na výrobu papiera bola použitá energia z obnoviteľných zdrojov hydroelektrární.

Je ideálny pre akvarel, temperu, gvaš/kvaš, akryl, atrament.

Gramáž: 300 g/m2

Papier má rozmery 25 x 35 cm.

Lepiaca páska, krepová, biela, 30 mm / 50 m

Lepiaca páska krepová je určená na dočasné prekrývanie. Je nevyhnutná pri napínaní papiera pri maľovaní akvarelovými farbami. Je jemnejšia ako žltá krepová páska, takže dobre priľne, ale pri odstraňovaní netrhá papier. Je možné ňou oblepiť akékoľvek predmety a plochy, ktoré chceme dočasne uchrániť od farby.

Tip: Pri maľovaní akrylovými farbami odporúčame pásku odstrániť ešte za "mokra", aby ste predišli následnému trhaniu farieb.

Páska má šírku 30 mm a dodáva sa v návine 50 m.

Podložka zo sololitu, biela, 35 x 45 cm

Podložka zo sololitu môže mať v umeleckom atelieri viecero využití. Môžete ju použiť ako podložku pri tvorbe zátiší z predmetom, ktoré idete maľovať. Môžete ju použiť aj ako podklad, na ktorý budete maľovať. Má dve strany, hladkú a štruktúrovanú. Maľovať môžete na obe strany, no medzi umelcami je vraj tá hladká obľúbenejšia. Sololit počas maľovania nasáva do seba veľa vody, preto je potrebné si ho pred maľovaním pripraviť. Stačí, ak si pred prácou povrch upravíte bielou akrylovou farbou alebo bielym či čiernym náterom gesso farby a necháte ho dostatočne vyschnúť. Na pripravenú plochu potom môžete maľovať akrylom či olejom, výber je len na vás.

Podložka zo sololitu má rozmery 35 x 45 cm.

Winsor&Newton, Cotman, akvarelová sada mini 12 ks

Akvarelová sada farieb Cotman v tube od výrobcu Winsor & Newton je výborným tvorivým materiálom pre tých, ktorí milujú akvarel. Akvarelové farby sú vhodné pre študentov aj profesionálov, vďaka ich cenovej dostupnosti.

Výhodami akvarelových farieb Cotman je:

  • cenovo dostupnejšie, pretože niektoré drahšie pigmenty sú nahrádzané lacnejšími alternatívami
  • vyznačujú sa vynikajúcou silou tónovania
  • jednotlivé odtiene sa jednoducho miešajú
  • farby si zachovávajú vysokú odolnosť voči svetlu - sú svetlostále

Sada obsahuje:

12 farieb v polpanvičkách v nasledujúcich odtieňoch: Lemon Yellow, Cadmium Yellow, Cadmium Red Pale Hue, Crimson Alizarin, Ultramarine, Intense Blue, Emerald Green, Sap Green, Yellow Ochre, Burnt Sienna, Burnt Umber, China White

1x akvarelový okrúhly štetec

1x plastová paleta na vnútornej strane obalu s tromi kalíškami na rozmiešavanie farieb

 

Štetec t-brush X3011, veverička, okrúhly n° 4

Štetec t-brush s jemným prírodným vlasom zo sivej veveričky, dokáže nabrať veľa vody a krásne rozmývať akvarelové pastelky. Štetec je okrúhly a má dlhé štetiny držiace si stály tvar. Má krátkou bambusovou rúčkou a dĺžku rúčky 15 cm.